Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krasula
24-04-2010, 10:29 PM
krasula
Lūdzu padalieties pieredzē ar krasulu (naudas koku) audzēšanu. Visvairāk interesē kad ir īstais laiks ņemt spraudeni un kā to labāk stādīt., birojā ir milzīgs koks un dikti gribas ieaudzēt vēl vienu?

=)
Send this user a private message Find all posts by this user
Quote this message in a reply
25-04-2010, 12:48 AM (This post was last modified: 26-04-2010 10:44 AM by Nothing Special.)
RE: krasula
(24-04-2010 10:29 PM)Pifucis Wrote:  Lūdzu padalieties pieredzē ar krasulu (naudas koku) audzēšanu. Visvairāk interesē kad ir īstais laiks ņemt spraudeni un kā to labāk stādīt., birojā ir milzīgs koks un dikti gribas ieaudzēt vēl vienu?

Latviski tā ir vienkārši biezlape - skan tikpat prasti kā izskatās... Un šis pilnīgi noteikti nav naudas koks. Nez, birojā ir tikpat liela kā šī? http://upload.wikimedia.org/wikipedia/co...errion.jpg
Saprotu, ka ar augiem esi tikai iesākusi, bet nu tā kā vajadzētu manīt atšķirību starp dienas garumu. Pavairot var visu, kamēr diena pagarinās un daudz ko var darīt kamēr nav galīgi tumšs, vēlā rudenī un ziemas pirmajā pusē. Lūk, pirmdien arī nolauz zaru, apžāvē tā brūci (var ar kokogli, bet var arī bez) un bāz zemē, pēc iespējas mazākā podiņā, jo spraudeņiem vieglāk apsakņoties, ja trauka tilpums mazs. Substrāts, kā jau sukulentam, ūdens un gaisa caurlaidīgs, ne pārāk barojošs. Pat apsakņojot, pirms laistīšanas vēlams substrātu gandrīz izkaltēt, citādi spraudenis vēl sapūs. Bet vai tad zariņiem jau nav saknes? Krasulām taču veidojas gaisa saknītes. Manuprāt, ļoti viegli audzējams augs, kas visbiežāk sapūst, ja pārlieku laista.
Ziemā vēsums, vasarā karstums, bet ne tieša āra saule, turklāt pie saules ir jāpieradina pēc ziemas. Ziemā arī jāaplej reizi mēnesī vai retāk, atkarībā no temperatūras un poda materiāla - neglazēta māla podos substrāts ātri izžūst, ja gaiss sauss. Vasarā var mierīgi laistīt, kad zeme izžuvusi.
25-04-2010, 01:19 PM
(25-04-2010 12:48 AM)Nothing Special Wrote:  
(24-04-2010 10:29 PM)Pifucis Wrote:  Lūdzu padalieties pieredzē ar krasulu (naudas koku) audzēšanu. Visvairāk interesē kad ir īstais laiks ņemt spraudeni un kā to labāk stādīt., birojā ir milzīgs koks un dikti gribas ieaudzēt vēl vienu?

Latviski tā ir vienkārši biezlape - skan tikpat prasti kā izskatās... Un šis pilnīgi noteikti nav naudas koks. Nez, birojā ir tikpat liela kā šī? http://mail.inbox.lv/horde/imp/view.php?...+ovata.jpg
Saprotu, ka ar augiem esi tikai iesākusi, bet nu tā kā vajadzētu manīt atšķirību starp dienas garumu. Pavairot var visu, kamēr diena pagarinās un daudz ko var darīt kamēr nav galīgi tumšs, vēlā rudenī un ziemas pirmajā pusē. Lūk, pirmdien arī nolauz zaru, apžāvē tā brūci (var ar kokogli, bet var arī bez) un bāz zemē, pēc iespējas mazākā podiņā, jo spraudeņiem vieglāk apsakņoties, ja trauka tilpums mazs. Substrāts, kā jau sukulentam, ūdens un gaisa caurlaidīgs, ne pārāk barojošs. Pat apsakņojot, pirms laistīšanas vēlams substrātu gandrīz izkaltēt, citādi spraudenis vēl sapūs. Bet vai tad zariņiem jau nav saknes? Krasulām taču veidojas gaisa saknītes. Manuprāt, ļoti viegli audzējams augs, kas visbiežāk sapūst, ja pārlieku laista.
Ziemā vēsums, vasarā karstums, bet ne tieša āra saule, turklāt pie saules ir jāpieradina pēc ziemas. Ziemā arī jāaplej reizi mēnesī vai retāk, atkarībā no temperatūras un poda materiāla - neglazēta māla podos substrāts ātri izžūst, ja gaiss sauss. Vasarā var mierīgi laistīt, kad zeme izžuvusi.

Liels paldies par padomiem. Nav jau gluži tā ka neko nesaprotu un nemāku, zināšanu bagāža augiem mazliet ir. Daudz informācijas par konkrētiem augiem esmu atradusi internetā un jāteic, ka visai pretrunīgu un tad nu ir labāk noskaidrot no praktiskās dzīves kā labāk.
kāpēc saki, ka krasula tas nav naudas koks? manā pusē visi to par naudas koku sauc...
Cik ilgi ieteicams apžāvēt? dienu?
p.s. tavu bilditi nevar redzet
25-04-2010, 04:20 PM (This post was last modified: 26-04-2010 10:45 AM by Nothing Special.)
(25-04-2010 01:19 PM)Pifucis Wrote:  kāpēc saki, ka krasula tas nav naudas koks? manā pusē visi to par naudas koku sauc...

Nu mazums, kā kāds sauc... Varētu padomāt, ka Latvijā ārā aug jasmīni, akācijas... Jukkas un dracēnas jau arī tautā tiek sauktas par palmām, bet banānaugus gandrīz visi saukā par kokiem. Aigars labāk zinās pastāstīt, kurš augs visvairāk atbilst tam nosaukumam "naudas koks". Viņš kaut kad atpakaļ forumā bija minējis nosaukumu, bet es jau nu tiešām neatceros pat aptuveni.
Kad izskatās apžuvusi griezuma vieta, tad var stādīt.
Bildi tagad var redzēt.
25-04-2010, 04:23 PM
(25-04-2010 04:20 PM)Nothing Special Wrote:  
(25-04-2010 01:19 PM)Pifucis Wrote:  kāpēc saki, ka krasula tas nav naudas koks? manā pusē visi to par naudas koku sauc...

Nu mazums, kā kāds sauc... Varētu padomāt, ka Latvijā ārā aug jasmīni, akācijas... Jukkas un dracēnas jau arī tautā tiek sauktas par palmām, bet banānaugus gandrīz visi saukā par kokiem. Aigars labāk zinās pastāstīt, kurš augs visvairāk atbilst tam nosaukumam "naudas koks". Viņš kaut kad atpakaļ forumā bija minējis nosaukumu, bet es jau nu tiešām neatceros pat aptuveni.
Bildes tagad var redzēt.

WOW! ne tik milzonigs man biroja nav. bet nu uz palodzes to sen nevar uzlikt tāpēc stāv uz grīdas.
26-04-2010, 01:24 AM
(25-04-2010 04:20 PM)Nothing Special Wrote:  Nu mazums, kā kāds sauc... Varētu padomāt, ka Latvijā ārā aug jasmīni, akācijas... Jukkas un dracēnas jau arī tautā tiek sauktas par palmām, bet banānaugus gandrīz visi saukā par kokiem. Aigars labāk zinās pastāstīt, kurš augs visvairāk atbilst tam nosaukumam "naudas koks". Viņš kaut kad atpakaļ forumā bija minējis nosaukumu, bet es jau nu tiešām neatceros pat aptuveni.
Bildes tagad var redzēt.

vai tad tās bildē nav olveida krasula, ko petiesi tautā sauc par naudas koku?
vēl es esmu dzirdējusi, ka tos sauc par slinkumkokiem, jo tie ir ļoti neprasīgi - spēj pārdzīvot neregulāru laistīšanu un var paciest gan sauli, gan pusēnu gan
ēnu (man mājās ir daudz tādu, jo es apgriezu savu milzīgo un izdomāju uztaisīt bonzai no naudas koka) katrs stāds man stāv dažādās vietas un visur aug daudzmaz vienmērīgi.
Send this user a private message Visit this user's website Find all posts by this user
26-04-2010, 10:42 AM
(26-04-2010 01:24 AM)zeerava Wrote:  vai tad tās bildē nav olveida krasula, ko petiesi tautā sauc par naudas koku?
vēl es esmu dzirdējusi, ka tos sauc par slinkumkokiem, jo tie ir ļoti neprasīgi - spēj pārdzīvot neregulāru laistīšanu un var paciest gan sauli, gan pusēnu gan
ēnu (man mājās ir daudz tādu, jo es apgriezu savu milzīgo un izdomāju uztaisīt bonzai no naudas koka) katrs stāds man stāv dažādās vietas un visur aug daudzmaz vienmērīgi.

Jā, sauc gan... Speciāli pameklēju un konstatēju, ka vecums nenāk viens un atmiņa mani pievīlusi. Nezin kāpēc biju iedomājies, ka īstais naudas koks ir Pilea peperomioides http://farm4.static.flickr.com/3247/2358...f5a6_o.jpg Nu jā, krasula tik tiešām ir īstais naudas koks. Es gan to visu dzīvi pazinu kā parastu biezlapi, jo kopš bērnības man mājās auga. Apkārtējie dažkārt sauca par varžacpuķi, jo tās mīkstums palīdzot, kad varžacis uz pēdām. Vispār, es slikti orientējos augu nosaukumos tautas valodā, jo no tiem nav lielas jēgas. Ja es sarakstos ar cittautiešiem, tad man katrā valodā jāmeklē kaut kādi nosaukumi, labāk latīniski.
26-04-2010, 01:12 PM
(26-04-2010 10:42 AM)Nothing Special Wrote:  Jā, sauc gan... Speciāli pameklēju un konstatēju, ka vecums nenāk viens un atmiņa mani pievīlusi. Nezin kāpēc biju iedomājies, ka īstais naudas koks ir Pilea peperomioides http://farm4.static.flickr.com/3247/2358...f5a6_o.jpg Nu jā, krasula tik tiešām ir īstais naudas koks. Es gan to visu dzīvi pazinu kā parastu biezlapi, jo kopš bērnības man mājās auga. Apkārtējie dažkārt sauca par varžacpuķi, jo tās mīkstums palīdzot, kad varžacis uz pēdām. Vispār, es slikti orientējos augu nosaukumos tautas valodā, jo no tiem nav lielas jēgas. Ja es sarakstos ar cittautiešiem, tad man katrā valodā jāmeklē kaut kādi nosaukumi, labāk latīniski.

tā patiesi ir ar ērtāk. es gan nezin no kurienes krasulai ir tāds nosaukums, bet zin ka kādus pāris gadus atpakaļ tas bij moderni uzdāvināt kādam naudas koku. un tad nu visi sēdēja un skatījās kā koks aug un priecājās par katru jauizaugto lapiņu vai zariņu. pēc maniem novērojumiem krasulas aug diezgan ātri, ja tās regulāri kopj.
Send this user a private message Visit this user's website Find all posts by this user
26-04-2010, 06:40 PM
(26-04-2010 01:12 PM)zeerava Wrote:  
(26-04-2010 10:42 AM)Nothing Special Wrote:  Jā, sauc gan... Speciāli pameklēju un konstatēju, ka vecums nenāk viens un atmiņa mani pievīlusi. Nezin kāpēc biju iedomājies, ka īstais naudas koks ir Pilea peperomioides http://farm4.static.flickr.com/3247/2358...f5a6_o.jpg Nu jā, krasula tik tiešām ir īstais naudas koks. Es gan to visu dzīvi pazinu kā parastu biezlapi, jo kopš bērnības man mājās auga. Apkārtējie dažkārt sauca par varžacpuķi, jo tās mīkstums palīdzot, kad varžacis uz pēdām. Vispār, es slikti orientējos augu nosaukumos tautas valodā, jo no tiem nav lielas jēgas. Ja es sarakstos ar cittautiešiem, tad man katrā valodā jāmeklē kaut kādi nosaukumi, labāk latīniski.

tā patiesi ir ar ērtāk. es gan nezin no kurienes krasulai ir tāds nosaukums, bet zin ka kādus pāris gadus atpakaļ tas bij moderni uzdāvināt kādam naudas koku. un tad nu visi sēdēja un skatījās kā koks aug un priecājās par katru jauizaugto lapiņu vai zariņu. pēc maniem novērojumiem krasulas aug diezgan ātri, ja tās regulāri kopj.

Un es jau sabijos,ka busu sajaukusi un ka tas nav naudas koks,lai gan man majas un visur citur to tā sauc...patiesībā to, ka tā ir krasula uzzināju nesen paskatoties uz šiltīti veikalā Big GrinBig GrinBig Grin
06-05-2010, 06:31 PM (This post was last modified: 06-05-2010 06:45 PM by Nothing Special.)
Lūk to es saprotu.
http://www.geographylists.com/jade_plant_foliage.jpg
http://www.geographylists.com/jade_plants_1_19_08.jpg
http://www.geographylists.com/jadeflowers.jpg
Crassula ovata kā dzīvžogs D-Kalifornijā.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Dārzs mājās. Telpaugi, istabas augi | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication