Jaunumi


1.08.2009
Veikalā Depo (Krasta ielā) var nopirkt šādus smukumiņus. Augumā pārāk sīki, lai liktu dārzā, tāpēc domāju, ka tie meistaroti kā skaisti aksesuāri telpaugu mīļotājiem. Tā teikt – darīt vēl skaistāku, jau tā skaisto, vidi. Ruksis muzikants – Ls 5.82, bet Koks rūķis tikai par nieka Ls 5,63.


Pārējām skulptūrām šie nepatīk, tā nepatīk, ka no šausmām aizvērušas acis.

Bet pērk, pērk šādus sūdus, arī tos, kuri acis tur ciet.

Tur pat - depo arī nopēkami šādi Holandiešu kiči. Ņirgāšanās par augiem. Vēl jau nāks Ziemassvētki un atkal bodes būs pilnas ar apsnigušiem, acainiem un cepurainiem kaktusiem.26.07.2009
Šodien uzmeistaroju šo. Te vairāk bilžu.
14.07.2009
Biju inspekcijā Nacionālajā rehabilitācijas centā. Padevīgi ziņoju - ar telpaugiem tur viss ir kārtībā.
12.07.2009
Saņēmu dāvanā šādu kašpo. Suvenīrs no Norvēģijas. Paldies Vineta!11.07.2009
Nedaudz bilžu no Puķu balles.


1.07.2009
Atnācis otrais kolektīvais pasūtījums no Vācijas - 11 tilandsijas.


13.06.2009
Apmeklēju Tallinas botānisko dārzu. Man likās, ka tur augi ir švakākā stāvoklī nekā mūsējā LU BD. Sortimentu neņemšos salīdzināt, bet daudzi augi tādi uz miršanu izskatījās, īpaši iekrita acīs tilandsijas (rozešu). Kaktusu telpā arī tāds bardaks, lielie kaktusi izskatās itkā viesulis būtu pāri gājis. utt. Biju tur pirmo reizi, kaut arī Tallinā esmu nodzīvojis 4 gadus, iespaids palika nevīžīgs - es runāju tikai par greenhouses. Kas tur ārā aug, pat nepalūrēju.


8.06.2009
Ir atradusies ēzelīša Ī-ā aste. Bet es viņu neatdošu!4.06.2009
Izstādes iespaidā uzmeistaroju šo. No šī Taizemes rieksta izauga koks, palika tikai tukša čaumala.3.06.2009
Kaut arī kaktusu un orhideju izstāde Dabas muzejā bija pašķidra, atgriesos mājās ar 3 kaktusiem (bildē tie ar cedelēm) un 2 orhidejām.
27.05.2009
Draudzenes citāts:
"istabas auga paredzamais mūža ilgums ir apgriezti proporcionāls tā cenai un tieši proporcionāls tā kroplīgumam!
Tas pirms braukšanas uz Depo..:))))))))))))"


26.05.2009
Esmu Valmierā komandējumā. Kopā ar, nu jau var teikt, kolēģi cilpojam uz viesnīcu. Pa ceļam, skatos, mans mīļākais veikaliņš ar puķupodiem un citām tīkamām lietām.


Un ko tik šie neizdomā! Re, logā plakāts! Trīs vīri kā ozoli, gatavi uzrakt jūsu dārziņu vai pārstādīt jūsu mirti, lai tik jūs nobalsotu!14.05.2009
Glorioza tūlīt ziedēs. Ļoti vienkārši audzējama puķe.


Šai karaliskai begonijai atkarībā no gaismas mainās lapu sarkanais tonis. Šodien, tādā mākoņainā dienā, tā izskatījās tieši šādi. Te nav nekādu fotošopa manipulāciju.


Šogad pirmo reizi mājās arī zied hortenzija. Veiksmes noslēpums - ziemošana vēsā telpā (+9-13C).


Sveiciens no maksimas, esmu vēl dzīvs!
Varbūt sākt ražot saldas pastkartes?


5.05.2009
Biju nedēļu komandējumā Ēģiptē. Pa šo laiku gerbera un ložņu fikuss pārcēlušies augt uz labākiem laukiem. Žēl, ka laistītājs nebija tos padzirdījis. Ložņu fikuss šādus pigorus nepacieš, gerbera protams arī.
Tās bija sliktās ziņas. Ir arī labas!
Ēģiptē es daudz strādāju (fotografēju), daudz sauļojos, daudz peldējos, daudz slidoju, daudz cap-carapoju un cap-carapēju. Te jaunieguvumi. Vēlāk uzrakstīšu visu sīkāk un smalkāk un ilustrēšu ar bildēm, protams.
Jā, kāpēc pieminēju slidošanu?! Tāpēc, ka slidas ir viens maucīgi (šāda leksika K.Vonnegūta iespaidā) labs konteiners augu un spraudeņu pārvadāšanai. Nevajag bīties, ka jaukumiņi čemodānā tiks saspaidīti. Tā nu abas slidas bija maksimāli piestūķētas ar viskautko. Vēl ir visādas sēklas. Šī mimoza (?, akācija?) iesēta no ieriekšējā Ēģiptes tūrē ievāktām sēklām.
4.05.2009
Jau trešo nedēļu zied šis epifītkaktuss. Garā bauda, ja salīdzinam ar īso, bet spēcīgo orgasmu, ko sniedz natskaraliene.
24.04.2009
Šodien biju darīšanās vienā no Rīgas muzejiem. Dienesta telpās redzēju un nobildēju šādus skatus.
:)
Nabaga augi.


Te nu tāds muzejisks skats.


Žēl, ka vienā no telpām, nenobildēju trejšķautņu eiforbiju. Tā bija MILZĪGA. Apmērām 2,5 m, vai pat garāka.


14.04.2009
Šodien uztaisīju epifītkoku. Lieldienās bijām mežā un ar otro piegājienu atradu +/- noderīgu sakārni. Priede gan nav augs uz kura aug epifīti, bet lapukoku pilsētniekam, kurš ne pārāk bieži mēdz būt laukos, sameklēt būtu pagrūti. Lai ir priede! Mans iepriekšējais epifītkoks 90-os gados sadega ugunsgrēkā, kā arī pilnīgi visi pārējie augi. Tā gadās.4.04.2009
Pārstādīju orhidejas. Saknes bija pašvakā stāvoklī, dažām pat kritiskā. Ievietoju reanimācijā.


Pēc kādām 3 nedēļām pārvietojot lazareti uz vasaras mītni, pamanīju, ka katleja(?) (pirkta deponocenots augs par santīmiem) ir uzziedējusi. Pirkta par santīmiem, prieks par miljonu!


Šādi izskatījās pērnās kliņģerītes, kad izvilku puķu kasti no pažobeles, kur ziemā ir gandrīz tik pat auksts kā ārā. Eksperimentēšu - atstāšu kā ir, jo tās bija pārcietušas salu un izskatījās tīri dzīvelīgas. Turklāt k. savā dabiskajā augšanas vietā iespējams nav tikai viengadīgs augs. Redzēs! Man ļoti patīk kliņģerītes tāpēc, ka tās vēl zied sniega kupenās un tikai palielāki mīnusi tās iemidzina, bet kā mēs redzam - nenogalina.
PS. Jau ir pumpuri (8. maijs), kuri ziedēs pēs pāris dienām.31.03.2009
Apšņikāju gumijkoku Saīsināju apmēram uz pusi. Daudz spraudeņu un daudz lapu kompostam. :)26.03.2009
Izpreparēju beigtu holandieti. Liela daļa no tiem tiek audzēti šādos konteineros, pēc tam, kad paaugušies, pārstādīti normāla izmēra podā.
24.03.2009
Gatavojos lielai pavasara augu pārstādīšanai. Lai atvieglotu augsnes kokteiļu jaukšanu, katalogā pie daudziem augiem pievienoju substrātu receptes. Lielākā daļa krieviski, jo esmu pārāk slinks, lai tulkotu.


19.03.2009
Vakar, beidzot, laimīgi tiku pie ĪSTA BAMBUSA Phyllostachys Bissettii!
Bija Jūrmalas šos. Depo. Esot ievesti 8 gab. 5 nopirka mans pasniedzējs - vienu sev, 4 nodaļai. 3 atlikušos es ar brāli. Šis audzēs dārzā, jo šī šķirne izturot -22C un pat vēl zemāku temperatūru.
Vienvārdsakot visu partiju izpirka viens mafijas klans. Mums ir monopols!!!! Yeah Baby!2.03.2009
Šajā lapā vaļā vēris durvis arī forums. Ievietoju internetā atrastu bezmaksas templeitu. Tas protams bija angliski, tāpēc tagad pamazām strādāju pie latviskošanas. Domāju, ka kārtīgus forumistus vai forumiešus nebiedēs angļu valoda, jo pamatprincipi te ir tādi paši kā visur. Bet nu pie tā strādāju.
Foruma tēma tāda pati kā šai lapai - telpaugi u.c. ar to saistītas interesantas lietas. Hei-hōōō!


27.02.2009
Rudenī pārvietojot acāliju no jumta terases istabā nolūza mazs zariņš uz kura jau bija aizmeties pumpurs. Ārā mest žēl. Iespraudu podā, uzliku burku. Neskatoties, ka ziemas periodā šī siltumnīca atrodas telpā, kur ir +10-14C, izskatās, ka zariņš ir ieaudzis. Teorētiski pumpuru vajadzēja likvidēt, lai visi spēki paliek augšanai, taču atstāju kā ir. Šobrīd pumpurs plaukst. Redzēs, kas no tā visa iznāks.


11.03.2009


22.02.2009
Ir daudz grāmatu par telpaugu kopšanu, protams arī interneta resursi. Intereses pēc salīdzināju ziemas temperatūras (kādas norādītas dažādos avotos) diviem augiem. Viens no tiem man ir - maranta, otra nav - bilbergija (Vēl pievienoju 3. augu - fanelopsi).
Jau diezgan sen tā100%-tīgi neuzticos grāmatām. Šoziem piemēram manā ziemas dārzā t +10-14C, ja viss būtu kā grāmatās, tad daļa manu puķu šobrīd jau augtu paradīzē. Nezinu kā top šīs grāmatas, bet nu tas, ka paši autori nav ļoti saspringuši uz tiem faktiem, par kuriem tie raksta, tas nu ir skaidrs. Man ir 9 grāmatas un katrā ir nianes konkrētu augu aprakstos.17.01.2009
Audzēju arī vienšūņus. Augsne - dārzeņi karija un kokosriekstu piena mērcē. Garšīgi, taču neiztukšotā wokpanna bija pazudusi no redzes loka :)14.01.2009
Man nav guļamistabas priekš daudzdienu viesiem, tāpēc viņi tiek izmitināti teltī iekš studio. Šim, kā reiz, noveicies ar ziedošu acāliju pie durvīm. Telpa ir vēsa (+11-14C).

24.12.2008
Daudzi no jums droši vien ir redzējuši šo augli Rimi vai citā veikalā, taču droši vien tikai retais zin, ka pitaja ir kaktusa Hylocereus undatus auglis.

Hylocereus undatus

Arī Pasifloras augļi esot ēdami, taču šo nenoprovēju, atstāju sēklām.Pasiflora


23.12.2008
Zied Dižā aspidistra (Mājas svētība), Aspidistra elatior. Daudzi, pat tie, kuriem ir šis augs, nezin, ka mājas svētība zied, jo ziedi atrodas uz pašas zemes un bieži vien tos slēpj kuplā lapotne.
Zied Dižā aspidistra (Mājas svētība), Aspidistra elatior

Apakšējā bildē pumpursZied Dižā aspidistra (Mājas svētība), Aspidistra elatior


16.12.2008
Pievienoju dažas bildes no aizpagājušās vasaras. Nakts karaliene, Epiphyllum oxypetalum.
Epiphyllum oxypetalum Naktskaraliene


29.11.2008

27.11.2008
Pirmais sniegs. Kliņģerītes iztur arī nedaudz mīnusus.20.10.2008
Tā gadās arī oktobrī!.
PS. Ap 10. novembri nogatavojās vēl divas.16.10.2008
Pievienota jauna fotogalerija - "Arizonas, Jūtas un Kalifornijas daba"
12.10.2008
Sūnu balstam ir jēga tikai tad, ja tas ir mitrs!

Protams, ja ļoti gribās, tajā var saskatīt arī kaut ko ļoti skaistu, kaut ko kas padara daiļāku jūsu interjeru vai rada īpaši estētisku visuālo simbiozi ar jūsu augu.
Bet, ja jums svarīgāk ir tas, lai jūsu augs justos labi, tad ņemiet vērā, ka sūnu balstam ir jābūt mitram!
lasīt tālāk >11.10.2008
Ieviesu savu augu klasifikāciju. nav zinātniska,
bet samērā ērta lietošanā.
> augi


5.10.2008
Ievietoju info par 1. jūlijā uzsākto eksperimentu "Latviešu bonsai".2.10.2008
Nu re, ne tikai naktskaraliene zied īsu brīdi! Arī Viktorijas ziedam īss mūžs, atšķirība tikai tā, ka viņa zied pa dienu.

Foto no šodienas LU botāniskā dārza apmeklējuma.


1.10.2008
Šovakar atvērās pēdējais naktskaralienes pumpurs. Pirmo reizi rudenī. Iepriekš vēlākā ziedēšana bija kaut kad augustā, augusta beigās. Bet šobrīd arī dārza zemenes zied. Tā kā nav ko brīnīties!


25.09.2008
Šodien kārtējo reizi biju "Depo" Krasta ielā. Situācija kļūst aizvien traģiskāka. Jau pie pašas ieejas telpaugu nodaļā, kreisajā pusē mani sagaidīja banānkoks nosēts ar "vati" (skat foto). Šajā nodaļā katrā rindā bija 10-20 augi ar pūkainajām bruņutīm.

Foto no "nozieguma vietas".


17.09.2008
Kaķis nogāza puķu podu no sijas. Šoreiz piezemēšanās bija mīksta. Parasto 2 ar kapeikām metru lidojuma un atsitiena pret cietu grīdu vietā, augs mīksti piezemējās apakšā stāvošā vīģes koka zaros.

Foto no "nozieguma vietas".


24.08.2008
Šodien apmeklēju veikalu Depo Krasta ielā. Kārtējo reizi augu nodaļā pavēroju glītas parastās un pūkainās bruņutītes, brīnišķīgos tīklērču gobelēnus.
PILSONI, PAPĒTI PIRMS PĒRC!
PILSONI, SEPTIŅAS REIZES PAPĒTI UN TIKAI TAD PĒRC!

Tagad vismaz 100%-tīgi skaidrs no kurienes manās mājās ir pūkaino bruņušu invāzija.13.08.2008
Jauna fotogalerija - Naktskaraliene II
9.07.2008
26.06.2008
Veltīga trauksme. Kamenes ir klāt!!!24.06.2008
Šogad pirmo reizi 7 vai 8 gadu laikā pie manis neviesojās kamenes! :(
24.06.2008
Atjaunota sadaļa kindergarden.


23.06.2008
Vai tas ir skaisti?
Nē, tas nav skaisti!


15.06.2008
14-15. jūnijā komiksu meistardarbnīcā eksperimentēs 40 latviešu mākslinieki un stāstnieki...
28.05.2008
Pagājušās brīvdienās biju veikalā Depo Krasta ielā. Istabas augu nodaļā nožēlojams skats. Daudziem zaļumiem būtu jāatrodās plauktā "Nocenotie augi", bet lielākai daļai no tā plaukta būtu laiks tikt pārstrādātiem mēslojumā. Daudziem augiem bija kaitēkļi! Papētiet pirms pērciet!


9.05.2008
Pelargonija (gerānija) var izaugt arī divmetrīga! Man palika mute vaļā. Pierasts tās redzēt puķupodos, 50-60 cm augstas, bet te...
Kalifornija, Los Gatos, 2007. gada vasara.
7.05.2008
Jaunums
4.05.2008
Šajā brīvdienā botāniskais dārzs vērās ciet plkst. 16:00. Protams, ka 15:45 vairs nevienu nelaida iekšā. Kasiere bija īsta nātre! :) Forši būtu, ja par izmaiņām darba laikā būtu informācija mājas lapā.
4.05.2008
Plkst. 14:53.
29.04.2008
Kindergarden.
Alpu vijolīte, Persijas ciklamena
Cyclamen persicum


21.03.2008
Es mīlu mana tēta "ziemas dārzu". Kāpēc gan nepakašāties kādā podiņā? Un kāpēc gan lai tur neiedirst?! Forši! Dabiskais mēslojums! Tikai nesaprotu kāpēc es dabūju pa pakaļu?!
21.03.2008
daži jaunumi tiek ievietoti šīs lapas pašā apakšā...


11.02.2008
Beidzot iestiklots ziemas dārzs.
14.01.2008
Šodien biju veikalā Depo (Krasta ielā) un noskaidroju, ka īpašus augus, kuri nav pārdošanā var arī pasūtīt. Piegāde aptuveni 2 nedēļu laikā. Gribu bambusu (nevis Lucky Bamboo, kas NAV bambuss). Visa cieņa pārdevējai, radās iespaids, ka viņa ir īsta dārzniece, turklāt laikam strādā veikalā, kopš tā uzcelšanas. Toreiz tas saucās Obi. Pēc tam veiklu bankrota gājienu rezultātā tas pārvērtās par Exo, tālāk stāstu nezinu, tagad tas ir Depo. Lai vai kā, labāku un jaukāku vietu izstabas augu iegādei nezinu. Cenas arī brīnišķigas!
Tālr. 67142636 - jālūdz lai savieno ar augu nodaļu.


PS. Sāku šaubīties par to. Kad veikalā reāli gribēju pasūtīt bambusu, pārdevējs (šoreiz nesatiku to sievieti) tikai mirkšķināja acis un plātīja muti. Nevarot!


30.11.2007
Manu kaķu viena no iecienītākajām guļamvietām.
29.11.2007
Medinilla pirms atvadīšanās no lapas, nokrāso to šaušalīgi sskaistā krāsā.
14.11.2007
Tā gadās!
Sen (kopš pirmo reizi noskatījos Pillow Book) sapņoju par bambusa iegādi.
Pēkšņi, negaidīta veiksme, arī Latvijā tos tirgo! Atradu firmas Hedera mājas lapu. Kreisajā attēlā redzams tajā ievietotais bambusa attēls. Sazvanījos, kāpu autobusā un kratījos no centra uz tālo Imantu. Labajā attēlā redzms, ko viņi patiesībā tirgo... jutos ĻOTI vīlies. Ja nebūtu ceļojis šo gaisa gabalu no centra un izšķiedis dārgo laiku, nebūtu pircis, bet lai nevarētu teikt - dirsā darbs un materiāli, iegādājos šo zaļumu. Vispār jau man viņš patīk, bet pamēģiniet iztēloties izjūtas kādas pārņem, kad ierauga īsto preci nevis to, kas ievietota mājas lapā!
7.10.2007
Jaunums interjerā.
...

3.10.2007
OHOO!
Šodien apēdu mājās izaugušu vīģes augli!!! Otrs vēl gatavojas. Garša pēc 5 baļļu skalas bija uz 3 - 3,5. Katrā ziņā tā bija garšīgāka par reiz Rimi vai Stokmanā pirktām, vairs neatceros. Esmu ēdis uz 4 ballēm pavelkošu Parīzē un uz 5+ (ar plus) - amērikā.

1.10.2007
Pievienota jauna fotogalerija. Pelēkās tilandsijas dabā (Florida).


1.10.2007
Smags gadījums ("Katrs jūk prātā pa savam!").
Taisu kompostu no dārza pārpalikumiem.
20.09.2007
Iznākusi jau otrā grāmata par zelta stīgu latviešu valodā!
Pirmā grāmata no sērijas "Aptieka uz palodzes" - "Zelta stīga" Izdevniecība "Apgāds Zvaigzne ABC"


20.09.2007
Miera periods.
Tuvojas ziema. Lai sev atvieglotu augu pārvietošanu pa ziemas migām, pie saraksta pievienoju špikeri >
+10-15C +18-20C
Pie kopšanas nav jāpiedomā, bet minimālo ziemas temperatūru visiem neatceros no galvas. Vasarā gan kā ir, tā ir, vēsummīļiem taču speciāli nepirkšu kondecionieri, kaut arī šovasar te (viņu mājās) bija ap +29C.


18.09.2007
Sēnes.
tā lūk, esmu nodzīvojis līdz tam, ka kaktusa podā sāk augt sēnes!.
18.09.2007
Pelēkā tilandsija.
Pirktas Fīniksā (Arizonā) IKEA veikalā. Tās bija ievietotas Šādās smieklīgās mēģenēs. Nopirku 3, dienmžēl 1 nobeidzās. Apakšējā ir Pelēkā tilansija, jūtas tik labi, ka jau iesakņojusies koka sprungulī. Šā gada otrajā Amērikas tūrē redzēju tās brīvā dabā Floridā. Vēlāk pievienošu bildes.
1.10.2007. Pievienots!
20.03. - 7.04.2007.
30.03.2007
Pievienota jauna foto galerija.
Naktskaraliene. Epiphyllum oxypetalum.
26.03.2007
Hipeastrs. Pamošanās no ziemas miega (>>galerija).
16.03.2007.
Ienākušies stāsti.

11.03.2007.
Jauna sadaļa par Zelta stīgas (Smaržīgā kalīzija, Callisia fragrans) ārstnieciskajām īpašībām


10.03.2007.
Kā sauc šos augus?
Ja Jūs zinat kas tie ir, lūdzu atsūtiet info!
>>>
Sadaļā "Padomi/Info"


6.03.2007.
Sacīts - darīts! Skat. 4.03.2007.


4.03.2007.
Tikko ienāca prātā doma, ka jāuztaisa sadaļa "Šobrīd zied", jo šobrīd patiešām zied 6,5 augi (2 acālijas, Vaska puķe, Eņģeļspārns, Kalateja, Kalanhoe, Fuksija). Tas 0,5 ir fuksija, kura nevar rimties kopš pagājušās vasaras. Tai visu laiku riešas jauni pumpuri, protams šobrīd, ziemā, tie ir tādi nabadziņi.


3.03.2007.
Šodien salīdzināju veikalu "Depo" un "K-Rauta" augu sortimentu. Ar rezultātu vismaz
10:0 vinnēja "Depo" (Krasta ielā). Man gan šis veikals izskatās tāds pats kā bankrotējušie
"Obi" un "Exo" (labā nozīmē - augu nodaļa).

19.02.2007.
19. februāris ir šīs lapas dzimšanas diena. Kāpēc gan nē, ja jau pat manam
kaķim ir mājas lapa!


Es lietoju:
*- kaitēkļu indēšanai
** - baigais sūds, ātri saplīsa   Citi foto


2008. gada 31. jūlijs2008. gada jūlijs26.06.200820.06.2008
Lai Ūdens hiacinte (Eichornia crassipes) uzziedētu esot nepieciešama gaisa temperatūra +30C, taču pēc manas pieredzes tā var būt arī zemāka. 2008. gada jūnijs nesaražoja tādu siltumu, taču puķe uzziedēja. Lai tā izdzīvotu ziemā obligāti nepieciešams papildapgaismojums un siltums.


18.06.2008
Esperiments.


18.06.2008
Esperiments "Крейсер Аврора"- citronu audzēšana olīvu traukā.


16.05.2008


16.05.2008
Glorioza.

5.05.2008
Rīts. Austrumu logs, plkst. 6:12.
21.03.2008.
:) Runcis vairākkārt ir rāpies vīģē.31.01.2008.
Degremona kalanhoe. Kalanchoe daigremontiana Ham. et Perr. (Bryophyllum daigremontianum Berger.)2007. gada pavasara bardaks.2006. gads.2006. gada vasara.:)No sērijas "Iepakojuma otrā dzīve"


Saquaro Kaktusi.
2005. g. septembris. Arizona, netālu no Organ Pipe Cactus National Monument.
Киев 6C, Ilford XP2 Super, 400.
Sadaļa "Šobrīd zied" ir pārdēvēta par "ziedošie augi", jo apnika regulāri atjaunot informāciju par šobrīd manā mājā ziedošajiem augiem - pārāk ātri viss plūst, viss mainās. Pie manis 365 dienas gadā kaut kas zied. Nekad nav bijis mazāk par 4-5 vienlaicīgi ziedošiem augiem.
Sadaļa "šobrīd zied" likvidēta 2008. g. 7. aprīlī. "Karalis ir miris, lai dzīvo karalis!"
Foto: ©Aigars Liepiņš

  Bromēlijas, kriptanti:

Guzmānija. Guzmanija


Skrajziedu guzmānija. Guzmania dissitiflora


Zilā tilandsija. Tillandsian cyanea


Kriptants. Cryptanthus bivittatus


Guzmānija. Guzmanija  Kaktusi un sukulenti:

Ehinopsis (...). Echinopsis (...)


Naktskaraliene. Epiphyllum oxypetalum


Epifīlis - Dizokaktuss. Disocactus phyllanthoides


Epifīlis ....?


Nošķeltais zigokaktuss (Ziemassvētku kaktuss). Schlumbergera truncataRipsālis. Rhipsalis


Ripsālis. Rhipsalis


Blosfelda kalanhoja. Kalanchoe blossfeldiana


Degremona kalanhoe. Kalanchoe daigremontiana Ham. et Perr. (Bryophyllum daigremontianum Berger.)


Akotainā alveja. Aloe aristata


Baltdzīslu eiforbija. Euphorbia leuconeura Boiss


Mila eiforbija (Kristus kronis, Kristus ērkšķis). Euphorbia mili


Svītrainā sansevjēra, Līdakase (Тещин язык). Sansevieria trifasciata


Ceropēgija. Ceropegia woodii  Koki, krūmi:

Mimoza vai akācija


Acālija. Rhododendron simsii


Korālene, Koraļļkrūms, Koraļļķirsis (burtiskais tulkojums no vācu valodas). Solanum pseudocapsium  Lapaugi:

Koraļsarkanā begonija (Eņģeļspārns). Begonia corallina


Karaliskā begonija. Begonia Rex


Medinilla. Medinilla magnifica


Dižā aspidistra (Mājas svētība). Aspidistra elatior


Pileja (Angliski - Chinese money plant, Chinese missionary plant). Pilea peperomioides


Fuksija. Fuchsia L.


Kalateja. Calathea crocata


.... pipars. Capsicum


Antūrija. Anthurium scherzerianum  Orhidejas:

Dendrobija. Dendrobium ...


Vanda sansai blue. Vanda


Orhideja. Encyclia cochleata


Dendrobija. Dendrobium ...


Falenopsis. Phalaenopsis


Pafiopedila, Venēras kurpīte. Prins Paphiopedilum


Kambrija (??). Cambria ...  Puķes:

Kurkuma, Siāmas tulpe. Curcuma Alismatifolia


Glorioza. Gloriosa rothschildiana


Persijas ciklamena. Cyclamen persicum


Hipeastrs (tautā tiek dēvēts kā Amarillis). Hippeastrum
Narcise (pundurforma). Narcissus


Hiacinte


Kalla. Calla (Zantedeschia) Elliottiana


Klīvija. Clivia miniata


Vienādlapu pulkstenīte. Campanula isophylla


Tumbergija. Tumbergia


Sanpaulija, Uzambāras vijolīte, Āfrikas vijolīte. Saintpaulia ionantha
Pelargonija (Joslu pelargonija??), Gerānija. Pelargonium (zonale??)


Gerbera. Gerbera
  Ūdensaugi, purvaugi:

Ūdens hiacinte. Eichornia crassipes  Vīteņaugi, kāpelējošie, ložņājošie, nokarenie:

Stīgu akmeņlauzīte. Saxifraga stolonifera


Pušķu hlorofīts. Clorophytum comosum


Pasiflora, Cietējpuķe. Passiflora


Maranta. Maranta leuconeura 'Fascinator'


Peperomija. Peperomia pereskiifolia


Šī puķe zied - 365 dienas gadā! REKORDS ilgziedēšanā manā dārzā. Arī vararā uz terases tā jūtās labi! Sirsnīga dāvana - sirsnīgi zied!Visas mājas lapā izmantotās fotogrāfijas* - © Aigars Liepiņš.
*- citu autoru īpašumiem norādīti to vārdi.


lapas karte